3  סוגי היינות המיוחדים של יקב ארץ

ביישוב צפוני קטן בגליל המערבי, נמצא לו יקב מיוחד שנקרא על שם בני המשפחה שמטפלים ביקב – יקב ארץ הייחודי. היקב הכשר מציע מגוון רחב של יינות משובחים כשלצד היינות המוכרים, ישנם שלושה סוגים ייחודיים של יינות שנוצרו מערבובים המעניקים להם  ניחוחות חדשים, כאלו שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם.

יין השועלים, יין אדום ( EDOM) ויין רות המשובחים, שכבר בשמותיהם ניתן למצוא רמזים שונים לאופן ייצורם ולסיבת היווצרותם.

סוגי היין המובחרים בישראל 

 שלושת סוגי היין הבאים נוצרו כולם ביקב ארץ הישראלי ביישוב כליל והם בעלי טעמים וניחוחות ייחודיים שלא דומים לשום סוג יין אחר.

  • יין השועלים

יין השועלים הייחודי של יקב ארץ נקרא על שם משל הכרם והשועל, ממדרש קהלת רבה. המשל מדבר על שועל שחדר לכרם ואכל את כל הענבים שנמצאו בו, עד שכבר לא הצליח לצאת מהכרם בגלל שלא נכנס – עבר פתח הצר.

באחד מהימים, בכרם יקב ארץ ביישוב כליל, חדרו שועלים ואכלו את מירב הענבים שנמצאו בכרם. בעלי הכרם ניסו להכין יין מהענבים שנשארו, וכשראו שכמות היין תספיק רק לשליש מכמות הבקבוק – הם החליטו לערבב את שלושת סוגי היינות יחדיו: קברנה, שירז ומלבק ובכך ייצרו באופן מפתיע סוג חדש של יין עשיר בטעמים וניחוחות ומשום שאהבו את היין, החליטו לקרוא לו "יין השועלים".

  • יין אדום – (EDOM)

יין האדום EDOM )) המיוחד של יקב ארץ, נקרא על שם הרי אדום בחלקה הדרומי של הארץ. באחד מימות השנה החמים, החליטו בני המשפחה כולה לייצר יין עם טעם קליל ונעים ללגימה, כזה שלא יהיה חזק מדי יחד עם החום הגובר. משייצרו את היין, החליטו לקרוא לו יין אדום על שם מזג האוויר החם ששורר בהרי אדום במרבית ימות השנה.

יין אדום עשוי מענבי שירז עם תוספת שמרים לבנים (ממש כמו ששמים ביינות הלבנים), ותהליך הכנתו זהה להכנת יין רוזה אך צבעו יותר כהה וטעמו עמוק יותר מיין הרוזה.

ועדיין למרות עומקו, הוא מתאים לשתייה בימי הקיץ.

  • יין רות

יין רות הייחודי, הגיע מהחלטת המשפחה לקרוא לו על שם אשתו של צורי היינן. באחד הימים, רות ביקשה מצורי שיכין לה יין קליל לימות הקיץ, ולכן, החליט צורי היינן לייצר יין מיוחד שהוא הגרסה המשוכללת והצעירה יותר  של יין האדום .(EDOM)

טיפ קטן ומקורי, אך ברוב הפעמים אינו מקובל – זה להוסיף ליין מספר קוביות קרח שיוצרים חוויה שונה אך מפתיעה לטובה.

יקב ארץ – סדנאות יין לזוגות ומשפחות

אנחנו ביקב ארץ מייצרים יינות מובחרים וערוכים להזמין אתכם לחוויה מעשירה וייחודית לכל בני המשפחה שבמסגרתה אתם תוכלו ללגום וליהנות מהיינות המובחרים והייחודיים שלנו ולהתנסות ביין השועלים, יין האדום ויין רות. 

במסגרת הסדנאות שלנו, אנחנו הולכים לקחת אתכם לחוויה סוחפת ועוצרת נשימה על היסטוריית ייצור היין, על אופן הקמת הכרם באמצעות בני המשפחה שלנו ועל תרבות צריכת היין בישראל ובעולם כולו. 

השאירו את הפרטים שלכם עוד היום באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר במיידי.